Stany po ciężkich infekcjach
Długie przebywanie w łóżku na skutek ciężkiej infekcji niesie za sobą wiele powikłań, do których zaliczyć można m.in. osłabienie ogólne, osłabienie mięśni, skłonności do zapalenia układu oddechowego, a nawet występowanie powikłań zakrzepowo-zatorowych.
Rehabilitacja pacjentów po ciężkich infekcjach
Rehabilitacja po ciężkich infekcjach ma na celu przede wszystkim poprawę krążenia obwodowego, zapobieganie stanom zakrzepowo-zatorowym, poprawę sprawności ruchowej, zapobieganie chorobom układu oddechowego. Bardzo ważnym elementem tego typu rehabilitacji jest gimnastyka ogólnousprawniająca, terapia tkanek głębokich, oraz ćwiczenia wzmacniające, szczególnie mięśnie brzucha, jak i całego gorsetu mięśniowego oraz kończyn górnych i dolnych. Ćwiczenia wzmacniające wpływają pozytywnie na ogólną sprawność oraz fizyczny stan zdrowia Pacjenta, co przekłada się na poprawę komfortu życia.
Osteopatia w leczeniu infekcji
Częste i nawracające infekcje dróg oddechowych, którym towarzyszy niewydolność oddechowa, nieżyt nosa, problemy z zatokami, bóle głowy, gardła na ogół leczone są doraźnie. W przypadku, gdy infekcje nie ustępują i często nawracają, pomocna okazać może się terapia osteopatyczna, która skutecznie łagodzi objawy i zapobiega nawrotom infekcji, dzięki zastosowaniu technik terapii czaszkowo-krzyżowej. Terapię osteopatyczną przeprowadza się w celu zrównoważenia napięcia w okolicy kości skroniowych, szczękowych, potylicznych i poprawy ukrwienia. Co ważne, terapia osteopatyczna przynosi bardzo dobre efekty zarówno w leczeniu dorosłych, jak i dzieci.
Wskazania do przeprowadzenia fizjoterapii układu oddechowego:
- niewydolność oddechowa;
- zatoki;
- nieżyt nosa;
- infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych;
- bóle gardła;
- bóle głowy;
- szumy uszne;
- obniżona odporność.
Jakie efekty przynosi rehabilitacja oddechowa?
- zapobieganie nawrotom infekcji górnych dróg oddechowych;
- zapobieganie następstwom chorób układu oddechowego;
- poprawa mechaniki oddychania w przebiegu ostrych infekcji.
Rehabilitacja poszpitalna
Rehabilitacja poszpitalna jest bardzo ważna, ponieważ ma na celu poprawienie ogólnego stanu zdrowia oraz samopoczucia osoby po operacji. Rehabilitacja poszpitalna może być prowadzona w gabinecie rehabilitacyjnym (ambulatoryjnie) lub w domu Pacjenta. Rehabilitacja ambulatoryjna polega na tym, że 1-2 razy w tygodniu chory odwiedza rehabilitanta. Rehabilitacja w domu ma taką zaletę, że fizjoterapeuta przychodzi do Pacjenta w miejscu jego pobytu lub zamieszkania. Taka forma rehabilitacji jest szczególnie wskazana dla tych osób, które mają problemy z samodzielnym poruszaniem się.
Pozostałe usługi, które wykonuję w swoim gabinecie fizjoterapeutycznym w Krakowie:
Swoje zabiegi rehabilitacyjne kieruję do osób, które borykają się z:
- ostrogą piętową;
- dyskopatią;
- schorzeniami kręgosłupa;
- bólami stawów i mięśni;
- dysfunkcją tkanek miękkich;
- zerwanymi i naderwanymi mięśniami, ścięgnami i więzadłami;
- zwichnięciami i skręceniami;
- zapaleniem ścięgna Achillesa;
- bólami piszczeli;
- łokciem tenisisty;
- kolanem biegacza;
- innymi dolegliwościami, w zależności od potrzeb Pacjenta.
Skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego
Jak trafić do gabinetu?
Fizjoterapia-Fiejdasz
Jakub Fiejdasz
ul.Skarżyńskiego 1
31-866 Kraków
tel. (+48) 664-987-737
fizjoterapiafiejdasz@gmail.com